Tama MS20RL14C Snare Wire 14"
30 Ügyfelek értékelései
4.7 / 5
hanghatás
kivitelezés
Tama MS20RL14C Snare Wire 14"
Minden ár tartalmazza az ÁFÁ-t
Azonnal szállítható
1
22 Vélemények
google translate gb
Sajnos hiba történt. Kérjük, később próbálkozz újra.
p
pumpal 16.02.2021
Work great on deeper snares (5.5"+), not at all on pancakes (<4") . The fact that TAMA are installing them on their high-end snares must mean a lot. When the snare "likes" it, it becomes very sensitive - that's one change in addition to the tonal improvement. Some reviewers complain they broke too easily on them, but IMO that's because they SHALL NOT be tightened as much as other "ordinary" wires - because of the shape of the individual wires, they are designed to work under less tension.
hanghatás
kivitelezés
1
Jelentem!
Jelentem!
google translate gb
F1
Very good snare wires
Florin 123 16.02.2020
TB
Awesome snare wires for the price.
Tommy B 26.11.2019
0
Tama MS20RL14C Snare Wire 14"